1.2.2009 Na Hromnice o hodinu více aneb utkání  Ždánice A - Kyjov B

V neděli ráno po náročném Bud chess cupu se ti odolnější z nás zúčastnili utkání okresního přeboru mezi týmy domácích Ždánic a Kyjova B. Utkání se hrálo ve velmi přátelské atmosféře v nejlepší okresní šachové herně salonku baru Caribic.

Některým z nás se podařilo i přes silnou metabolickou disbalanci uhrát i 10 tahů.

Na druhé šachovnici došlo k nekompromisnímu souboji zkušených matadorů.

O bezchybné občerstvení se během utkání se staral sám majitel Caribic baru

Za vyrovnaného stavu 3:3 se dohrávaly již jen dvě partie, ve kterých se reprezentantům  Kyjova nepodařilo prosadit materiální výhodu.

Po ukončení partie probíhala bouřlivá analýza.

Zatímco ostatní hráči již v poklidu sledovali u baru finále tenisového Australian Open  na první šachovnici se rozhodovalo o konečném výsledku utkání. Kyjovský reprezentant musel v souboji s domácím lídrem s černými zvítězit, aby utkání skončilo konečnou remízou.

Takto vypadala pozice na šachovnici po časové kontrole. Na tahu je bílý, který správně zahrál Sc2. Černý odpověděl Ve8 a partie skončila po několika tazích remízou. Doma jsem si partii analyzoval programem Fritz a ten tvrdil, že k vítězství vedlo Vxg5 a následná vynucená výměna dam. Pak by mělo následovat asi 50 tahů během niž se poslední černý pěšec probyl na 8.řadu a proměnil se v dámu. 

*pozn. : šachy jsou přeci jen podivuhodná hra. Jelikož mi to nedalo, tak druhý den jsem vyzkoušel počítačovou analýzu ještě jednou tentokráte s delším časem na propočet a ukázalo se, že partie byla opravdu remizová. 

Závěrečná remízová pozice na šachovnici, vítězství Ždánic 4,5:3,5, poděkování domácím organizátorům za vzornou pohostinnost a s chutí domů k pozdnímu obědu. Jinak 5.dubna nás na stejném místě čeká odveta tentokrát mezi týmy Ždánice B - Kyjov C takže se už těšíme na shledanou.

Tahu zdar

Laďa