65. Budchess cup 28.února 2009

Vážení přátelé tahu,

poslední únorový den se na tradičním místě konal již 65.turnaj v rámci BudChess série. Účast byla tentokrát skromnější, protože trojice světáků z našich řad -  Laďa, Tonda a Slámič (doprovázeni juniorskou šachovou nadějí Hubkem) - navštívila naši zlatou Prahu. Kromě nich ze stálých účastníků  Polis hrál kuželky a Laďa Šmíd dal přednost koštu, takže se nás sešlo 12, z toho ovšem na poslední dobu rekordních 5 amatérských hráčů. Turnaj byl odehrán obvyklým způsobem švýcarským systémem na 7 kol.

Vítězem turnaje se stal Kozák se 6 body, který prohrál pouze s Liborem. Libor měl našlápnuto k celkové výhře- získal 5 bodů, ale dvě remízy se ždánickými kolegy a prohra s panem Šebestouho zabrzdily. Jako třetí se umístil Laďa K. se 4,5. Následovala čtveřice hráčů se čtyřmi body v pořadí Šebesta, E., Pařízek a Broňa. Výborný turnaj odehrál Radek, který byl posledním hráčem s alespoň 50 % úspěšností. Štikou turnaje se stal Zdenál, který dokázal dokonce porazit pana Šebestu a zaznamenal svůj druhý nejlepší výsledek. Lépe na tom byl pouze v březnu 2007, kdy získal 3 body a obsadil také 9.místo, tehdy dokonce mezi 14 účastníky! Blahopřejeme! Ostatním hráčům se příliš nedařilo, zejména zaostal Bivoj, který obvykle získává alespoň tři body.

12.

Jediným jubilantem byl tentokrát Bivoj, hrající svůj 20.turnaj. Právě tolik dosáhl i výher v hlavním(pivním) turnaji… Tentokrát mu stačilo pouhých 13,5 b, čímž vyrovnal své minimální vítězné skore. Druhý skončil Zdenál s 12,5 b a třetí Laďa K. s rovněž 12,5 b. Doprovodný turnaj v bleskové hře se 7 účastníky (včetně navrátivších se světáků Slámiče a Tondy) se stal kořistí Libora před Tondou a Broňou, Slámič se tentokrát musel spokojit se 4.místem. Libor se tak stal 6.hráčem, který dokázal alespoň jednou vyhrát všechny tři hlavní soutěže BudChess serie (ostatní jsou Tonda, Slámič, Broňa, E. a Laďa Š.)

Pořadí 6.ročníku BudChess série je po dvou turnajích zatím velmi vyrovnané. Na čele je zatím trojice hráčů(v pořadí nejsou zohledněny případné 2 nezapočítané turnaje):

3

V čele žebříčku podle koeficientu BELO zůstává Petr K. V žebříčku je nyní 29 hráčů, protože po půl roce nečinnosti vypadli z žebříčku hosté našich turnajů Viktor, Bolek a Rosťa.