45.Budchess cup - 30.6.2007

Velevážení přátelé tahu,
červnový turnaj Bud - serie, který se konal v sobotu 30.6.2007 na obvyklém místě,  byl bohužel ochuzen o dva z nejdůležitějších hráčů - otce - zakladatele  Laďu a Tondu. Oba trávili dny zaslouženého odpočinku v kterési dobře utajované a střežené lokalitě, kde odpočívali,aby si v klidu mohli připravit další novinky do své (již tak téměř dokonalé) hry . Rovněž se nedostavila ždánická šachová sekce, která správně usoudila, že heslo "Veni, vidi,vici"bylo minule naplněno a žádné další slovo již neobsahuje. Za to jsme opět uvítali Václava a divokou kartu obdržel Polis, který byl z velmistrovského turnajového okruhu odeslán do treninkového tábora, aby se pokusil vylepšit svůj osobnostně-šachový profil, tak aby splňoval požadavky kladené na účastníka Bud - serie. Turnaj se i tentokrát odehrál zcela v režii čtveřice Šebesta, Kozák, Slámič a Broňa, která se však seřadila v poněkud neobvyklém pořadí. Ve skvělé formě hrajicí Broňa zaváhal pouze jednou (s Kozákem) a po 23 měsících se zaslouženě radoval ze svého již šestého vítězství. Na druhém místě skončil řetězový vítěz posledních turnajů pan Šebesta, který, kromě prohry s Broňou, remizoval hned v prvním kole s panem Pařízkem. Třetí místo obsadil Slámič (potvrzující pravidlo - čím více indisponován, tím lepší výsledek), který stejně jako čtvrtý Kozák získal 4,5 bodu. Na pátém a šestém  místě skončili se 4 body E. a Bivoj, přičemž o pořadí rozhodl, stejně jako u předchozí dvojice, vzájemný zápas. Jako poslední dosáhl 50 % hranice se 3,5 b pan Pařízek. Zbývajícím třem hráčům se hra příliš nedařila, což je pochopitelné zejména u Polise, kterému nenadále udělená wild-card svazovala ruce a zřejmě i mozek, takže skončil bez bodového zisku.

10.

V hlavním turnaji zvítězil počtvrté za sebou Bivoj a vytvořil tím nový rekord Bud - serie, který bude jen velmi těžko překonán někým jiným, než jím samým. V doprovodném turnaji v bleskové hře zvítězil opět Slámič před Šebestou a Broňou.

10.Milan           19 b

Další pořadí je uvedeno v přiložených tabulkách.

Příští turnaj Bud - serie byl (opět po roce) vyhlášen za ex-teritoriální a bude se konat v sobotu 28. července 2007 ve 13 hodin ve výletním  hostinci na Kameňáku!

Očekává se početná a kvalitní konkurence šachistů! Proslýchá se dokonce, že by mohli za šachové stolky po delší době zasednout takoví Mistři jako jsou Vítek (otec zakladatel, vítěz hlavního i šachového turnaje Bud - serie), Docent (dvojnásobný vítěz hlavního turnaje a vítěz šachového turnaje Bud - serie) a Zdenál (štika několika turnajů Bud - serie, známý též jako "Postrach favoritů"). Již jen jména těchto hráčů způsobí vedoucí čtveřici ještě před turnajem nejednu bezesnou noc a po té jistě zamíchají pořadím na předních místech turnaje!